Kullanıcı Adı:  
Şifre:  
 
 


HABER DETAYI
Başkan Turgay Ünsal'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Ünsal mesajında '' Büyük milletimizin tarihinde en önemli başarılarından biri olan Cumhuriyetin 92. yılını kutluyoruz.

16.11.2015

 Başkan Ünsal mesajında ''  Büyük milletimizin tarihinde en önemli başarılarından biri olan Cumhuriyetin 92. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti; ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Cumhuriyetimizin vazgeçilmezleri de din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi; adaleti teminat altına alan hukuk devleti olmasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, ortak tarih, kader ve amaç birliği ile vatandaşlık kimliği ilkelerine dayanır. Türk insanı Cumhuriyet sayesinde “teba” olmaktan çıkıp vatandaş haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.

Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Cumhuriyet eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. İnsanlık onurunu her şeyin üstünde tutmaktır.

Ülkemizin terör ve doğal afet nedeniyle üzüntülü günler geçirdiği şu günleri cumhuriyetimizin etrafında hep beraber el ele kenetlenerek, bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkarak atlatacağız. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu; yüce Türk milletinin geçmişten geleceğe en değerli ışık kaynağı, eşi bulunmaz kahraman, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye devam edeceğiz.

Doksaniki yıldır geçmişimizle aydınlık yarınlarımız arasındaki en önemli köprü olan Cumhuriyet, bizi daha nice bin yıllara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; sevgi, saygılarımla en iyi dileklerimi sunuyorum ''dedi.


Yapılan Yorumlar


Şu anda yorum yapılmamış.


   
Yorum Yazabilirsiniz
Ad Soyad :    
E-Mail Adresi:    
Yorum:    
    
   


Ana Sayfa | Haberler | Resimler | Video | Ziyaretçi Defteri | Duyurular | Etkinlikler | Bize Ulaşın
Copyright © 2014 SARAYÖZÜ DERNEĞİ Tasarım, Yazılım SERHAT SOFU ve AYSUN SAYAR